KÜ põhikiri
Korteriühistu põhikiri ei ole kohustuslik dokument - tulenevalt KrtS § 17 lõikest 2 Korteriühistul võib olla põhikiri. Siiski on mitmeid olulisi küsimusi mida on võimalik korteriühistu põhikirjas reguleerida seadusest erinevalt.
Põhikirja pikkus, põhjalikkus ja käsitletavad teemad on iga korteriühistu otsustada. Kui soovitakse põhikirjas kirjutada ümber seadust, siis tuleb arvestada sellega, et seaduse muutumisel kaob olukorra õigusselgus.
Pakume erinevaid näidiseid ja juhendmaterjale, mis abistavad korteriühistut põhikirja vastuvõtmisel ja selle õiguskindluse tagamisel.
Põhjalik samm-sammult tegutsemise juhend põhikirja muutmiseks või vastuvõtmiseks. Juhend sisaldab iga menetlusetapi seaduslikke aluseid ja ka viiteid kohtupraktikale.
Põhikiri kus on kirjas kõik punktid mida on mõistlik korteriühistu põhikirjas kajastada ja mille reguleerimist seadus võimaldab.
Selles põhikirjas ei kirjutata ümber seadust.
Minimalistlik põhikiri koos lisatud selgitustega, milleks on peamiselt sätete õiguslikud alused ja asjakohased kohtulahendid.
Lisatud selgitused aitavad korteriomanikel paremini mõista regulatsiooni vajalikkust ja soovi korral seda muuta.
Pikk põhikiri, mis sisaldab ka seadusest ümber kirjutatud sätteid, seejuures on arusaadavalt eraldatud originaaltekst (punktid, mida seadus võimaldab reguleerida põhikirjas seadusest erinevalt) ja seadusest ümberkirjutatud punktid.
Põhikirjale lisatud seletuskiri selgitab erinevate teemade reguleerimise võimalusi ja vajadust.
Jurist koostab põhikirja konkreetselt Teie korteriühistule.
Teenus sisaldab:
1. Küsimustiku esitamist ühistu esindajale. Küsimustikule vastates avaldab ühistu enda seisukohad konkreetsetes regulatsioonides ja nende vajalikkuses.
2. Küsimustikule vastamise käigus toimub vajadusel üks kuni 30-minutiline veebikonsultatsioon.
3. Vastuste põhjal koostab jurist põhikirja projekti.
4. Projektiga tutvumise järel tekkivad küsimused saavad vastuse konsultatsioonil - kliendi valikul kas kirjalikul, veebis toimuval või telefonikonsultatsioonil.
5. Vajadusel korrigeeritakse põhikirja konsultatsiooni järel.
Põhjalik juhend põhikirja koostamiseks koos juristi kirjaliku konsultatsiooniga.
Konsultatsiooni võib kasutada mistahes menetlusetapis.
Soovitatud abimaterjal algajale, ent ettevõtlikule juhatusele - komplektis on 2 põhikirja näidist ja tegutsemisjuhis põhikirja vastuvõtmise menetluseks.